jakie ksiazki biznesowe polecacie

Asfalt stosowany w budownictwie drogowym jest produktem naftowym, jak jest kauczuk syntetyczny w oponach. Parafina pochodzi z ropy naftowej, podobnie jak nawozy, pestycydy, herbicydy, detergenty, gramofonowe, filmowe, fotograficzne, meble, materiały opakowaniowe, deski surfingowe, farb i włókien sztucznych stosowane w odzieży, tapicerki i dywanów podłoża. Hel, siarki i inne cenne materiały wytwarzane z odwiertów ropy naftowej wraz z samym. Ropa naftowa jest wykorzystywana głównie jako źródło paliw i olejów smarowych. Tylko wtedy, gdy materiały te są ograniczone lub zagrożone robi przeciętny człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę ich znaczenie.

Trzy najlepsze kraje produkujące ropę są Arabia Saudyjska, Rosja i Stany Zjednoczone. Około 80% z łatwo dostępnych złóż na świecie znajdują się na Bliskim Wschodzie, a 62,5% pochodzi z pięciu krajów arabskich: Arabia Saudyjska (12,5%), U.A.E., Irak, Katar i Kuwejt. Miliony ludzi na całym świecie stosowane są do znalezienia lub produkują ropa naftowa, statek i udoskonalić je i producenci i rynek wiele oleje i woski z niej wytwarzane.

Chociaż istnieje wiele alternatyw dla paliw ropopochodnych, analiza kosztów i korzyści wykazuje, że ropa naftowa jest lepszy w prawie każdej dziedzinie. Wodór, etanol, hybrydowe oraz technologie biomasowe są obiecujące dla samochodów i może szybko zwiększyć efektywność i zmniejszyć emisję; ale wiele z tych technologii nie zostały jeszcze udowodnione wystarczająco opłacalne dla usługodawców i atrakcyjne dla konsumentów. Ropa zachowuje zasadniczą zaletę, ponieważ cena ropy pozostaje na niskim poziomie w porównaniu do form energii z niższych wpływów środowiskowych, takich jak energia wiatrowa i słoneczna. W odróżnieniu od wodoru, a nawet gaz ziemny, olej jest łatwe w transporcie i istnieje ogromna infrastruktury w celu wspierania jego wykorzystanie.

Artykuł dzięki: