biblioteka wojewodzka

biblioteka wojewodzka Globalizacja i offshoring zmieni wszystko. Świat bardziej wyrównane względem ekonomicznym będzie również oznaczać o wiele bardziej bezpieczne i mniej konfliktowe świat.

Teraz chcę zająć podobną troskę wszystkich Amerykanów # 150; w epoce taniej energii (głównie na niskie ceny energii, jak doświadczane przez Amerykanów w ciągu ostatnich dwudziestu lat) dobiega końca. Chociaż myślę, że ceny ropy spadną w krótkiej perspektywie (czyli w ciągu najbliższych kilku miesięcy), jestem w dłuższym okresie hossy na obu cen ropy naftowej i gazu ziemnego (omówię olej tylko w tym komentarzu). Rozważ następujące:

biblioteka wojewodzka

Światowych dostaw ropy spłaszczanie się. Czytelnicy mogą nie wiedzą o tym, ale Stany Zjednoczone do dziś produkuje wystarczającej ilości oleju do zaspokojenia około 40% całkowitego popytu krajowego. Stany Zjednoczone miały również 22,7 mld baryłek potwierdzonych zasobów ropy naftowej z dniem 1 stycznia 2004 roku, jedenastym najwyższych na świecie. Według Energy Information Administration (EIA), w Stanach Zjednoczonych produkowane około 7,9 mln baryłek dziennie w 2003 r Jest ostro w dół z 10,6 mln baryłek uśrednionych w roku 1985. Szczyt dostaw ropy krajowej zaszły kiedyś w 1970 roku. Obecnie łączna produkcja krajowa jest na niskim poziomie 50-letnich # 150; i nadal spada.

biblioteka wojewodzka

Choć Arabia Saudyjska (świat # 146; s top eksporter i zawiera 25% światowego # 146; s zgłoszone rezerwy) twierdził, że istnieje i będzie żadnych problemów zaopatrzenia w ciągu najbliższych kilku lat, nie były one przejrzyste z ich dane rezerw. Według Simmons Firma międzynarodowa, pięć do siedmiu kluczowych pól w Arabii Saudyjskiej produkują 90% do 95% całkowitej produkcji ropy # 150; wszystkie oprócz dwóch pól są bardzo stare # 150; z ostatniej poważnej znalezisku zgłoszonych w 1968 roku ostatnim udostępnionym do publicznej danych zastrzega było w 1975 roku # 150; kiedy Saudi Aramco nadal zarządzana przez Exxon Mobil, Chevron i Texaco.
Artykuł dzięki: